SEO optimalizace – jak na to?

SEO pro lidi i SEO pro roboty. Optimalizace pro všechny. Být vidět!

Budování zpětných odkazů

Zpětné odkazy, linkbuilding, nákup a budování zpětných odkazů

Tohle vše jsou činnosti, které by měly ve velké míře ovlivnit SEO, tedy výsledný efekt všech činností (Off-Page), které by měly dostat webovou stránku na přední pozice ve vyhledávačích. Samozřejmě, nejvíce tento posun a tedy samotné nalezení stránek ovlivňuje dostatek kvalitního textu.

Zpětné odkazy – nákup, výměna, prodejZpětné odkazy pro firmy

Pokud tedy budete mít kvalitní obsah, bude se stávat, že se s Vámi budou chtít vymenit odkazy spřátelené weby. Což jsou vzájemné zpětné odkazy.

Můžete také najít servery, nakterých lze zakoupit jednosměrné zpětné odkazy v omezeném množství. Příliš zpětných odkazů je spíše na škodu.

!!! Zpětné odkazy, které nemají význam !!!

Na internetu se dají najít firmy, které Vám nabídnou rychlou registraci, „zaručenou“, do jejich katalogů, ve výši kolem 500 i více odkazů. Sem tam se dá dočíst, že to trvá až 6 hodin.. Zaregistrovat a že vždy je odkaz přijat. Jasně. Jak jinak, když je to skupina serverů, na kterou mají nasazený skript a registrace je hotová téměř ihned.

!!! Zpětné odkazy, které neexistují (ale registrace proběhla) divné…

Jenže. Co takový server, který není k nalezení, přinese pro Vaše stránky, zvláště, pokud o něm Google nebo Seznam ani neví, případně jej má na „černé listině“ blokovaných serverů. Ano, i to je možné. Vykukové s vidinou rychlého zbohatnutí za malou práci vyrobili cca 300 – 1500 serverů, kam se dá registrovat, ALE !!!!! Vše běží s malou obměnou a obsah je stejný a všichni!!! kdo se tam registrovaliZBYTEČNĚ :(, protože nebudou vidět a tedy tyto registrace se nikde neprojeví, vyhodili peníze.

Místo kvalitní ruční registrace, která trvá týden až měsíc, včetně hledání stránek pro zpětné odkazy.

Jak zjistit, že server pro zpětné odkazy je indexovaný a kvalitní?

Jak si lze ověřit, že takový server je či není dohledatelný? Třeba na Yahoo. Jak? pomocí zjištění zpětných odkazů na každý takový server. Když Vám výsledek ukáže, že server má desítky až tisíce podstránek a tisíce až miliony odkazů na něj – pak je to ten správný server. Ten stojí za to, umístit tam svůj odkaz na Vás.

S takovými servery pracuju osobně já, vše řeším ruční registrací a výsledky jsou také dohledatelné pro Vaši stránku. Co řeknu, tak to je, nebo bude.  (Nebo napíšu do smlouvy o dílo)

Vyhozené peníze za zpětné odkazy

Pokud ale najdete jen odkaz na hlavní stránku, případně vůbec žádný a odkazující stránky v rozsahu několika kusů až desítek,  jděte od toho a informujte ostatní na fórech, že tady odkazy nefungují. ZDE SI ŽÁDNOU SLUŽBU NEPLAŤTE!!  Jsou to vyhozené peníze a žádný slibovaný posun Vás nečeká.

Důkaz dohledání serveru pomocí YAHOO

Zde je jeden server, kvalitní, kam registrují „normální“ registrátoři, včetně mě 🙂

Zde je server, kde nemá cenu provádět registrace, natož placené – (což je součástí balíčku registrací do 500 takovýchto obdobných serverů), a který nemá vliv na SEO. Rozhodně nedoporučuji!!

Nevyhazujte peníze, investujte do kvality, mějte vše pod dohledem!

Nechte si udělat kvalitní ruční registrace do katalogů, zpětné odkazy z partnerských serverů, případně další budování zpětných odkazů.